Byron Burgering heeft mooie herinneringen aan FC Eindhoven: 'Persoonlijk één van de hoogtepunten'

ALMERE • Do 8 oktober 2026 | 19:02 • Donderdag 8 oktober 2026 | 19:02

Almere City FC speelt vrijdagavond om 20.00 uur de thuiswedstrijd tegen FC Eindhoven. Het vorige thuisduel tegen de Eindhovenaren is voor Byron Burgering een bijzondere herinnering. De aanvaller van Almere City scoorde toen maar liefst vier keer. "Alles wat ik toen aanraakte vloog binnen."

Dit seizoen verloopt tot nu toe wisselvallig voor de rechtsbuiten. Na negen wedstrijden spelen, staat hij pas op één doelpunt en twee assists. Toch weet Burgering dat het ook zomaar weer de goede kant op kan vallen. "Het is een stukje ritme wat je even moet hebben. Soms is dat er constant en soms moet je er even naar op zoek."

Burgering is zich ook bewust van de concurrentiestrijd binnen de selectie, maar hij wil natuurlijk het liefst elke wedstrijd voetballen. "Ik hou van het spelletje en het liefst sta je zo lang mogelijk op het veld."

Dat Burgering er alles aan doet om zijn rendement omhoog te schroeven, wordt na de training wel duidelijk. Terwijl zijn teamgenoten richting de kleedkamer lopen schiet Burgering nog wat ballen op doel. "Ik denk dat daar ook nog verbetering in zit en dan vind ik dat je die momenten moet pakken."

Fitte selectie
Hoewel de Almeerders de afgelopen weken meerdere spelers moesten missen, is door de terugkeer van Mees Hoedemakers, Hamza el Dahri en Emmanuel van de Blaak het elftal weer compleet. Volgens de oefenmeester is dat, gezien de doelstelling, ook belangrijk voor Almere City. "Als je bovenin mee wilt draaien heb je een brede en goede selectie nodig."

Geen onderschatting
FC Eindhoven is de nummer 13 van de Keuken Kampioen Divisie, Almere City staat op de tweede plaats. Hoewel dat op papier misschien een gemakkelijke tegenstander is, weten de Almeerders dat onderschatting niet op z'n plaats is.

Eerder dit seizoen verloor de ploeg van Dastgir van nummer 17 Jong Ajax en nummer 18 FC Dordrecht. "Ik denk dat in de KKD geen enkele wedstrijd een makkie is", zegt de trainer.

Eerste periode
Met nog één wedstrijd te gaan in de eerste periode maakt de Almeerse formatie nog kans op de eerste periodetitel. Dan moet er met ruime cijfers gewonnen worden van FC Eindhoven en moet koploper Heracles in eigen huis verliezen van RKC Waalwijk.

De kans is dus klein dat de Almeerders het bronzen schild in ontvangst kunnen nemen, beseft ook de trainer: "Het zal heel lastig worden, maar het kan."

WhatsApp ons!
Heb jij een tip of verbetering? Stuur de redactie van Omroep Flevoland een bericht op 0320 28 5050 of stuur een mail: rtv@omroepflevoland.nl!

Maak Omroep Flevoland jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je voortaan zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt. Zo mis je nooit meer het laatste nieuws van ons. Voeg Omroep Flevoland toe aan Google!

Deel artikel