Poppodium De Meester kan voorlopig open blijven

ALMERE • Za 9 oktober 2021 | 10:00 • Zaterdag 9 oktober 2021 | 10:00

Geplande bezuinigingen op poppodium De Meester in Almere worden met een aantal jaren uitgesteld. Eigenlijk zou De Meester vanaf komend jaar een kwart miljoen euro minder subsidie ontvangen. Die bezuiniging werd eerder al een jaartje uitgesteld, maar dat worden er nu drie, dankzij rijksgeld uit het coronasteunpakket voor cultuur.

"We willen De Meester financiële zekerheid geven tot en met 2024. Hierdoor hebben we tijd om een plan te ontwikkelen voor de toekomst", schrijft de gemeente in de begroting voor 2022.

Het poppodium kreeg tot voor kort geld uit het welzijnsbudget. Dat kwam omdat het vroeger een jongerenontmoetingscentrum was. Inmiddels is De Meester een cultureel poppodium. Naar een cultureel centrum moet volgens de gemeente geen welzijnsgeld, maar geld uit de subsidiepot voor cultuur. Alleen is in die pot geen extra geld te vinden om het poppodium open te houden.

Welzijnstichting De Schoor, verantwoordelijk voor het poppodium, onderzoekt nu samen met de gemeente hoe het cultureel centrum ook na 2024 open kan blijven.

WhatsApp ons!
Heb jij een tip of verbetering? Stuur de redactie van Omroep Flevoland een bericht op 0320 28 5050 of stuur een mail: rtv@omroepflevoland.nl!

Maak Omroep Flevoland jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je voortaan zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt. Zo mis je nooit meer het laatste nieuws van ons. Voeg Omroep Flevoland toe aan Google!

Deel artikel