De Markerstrekdam is filmset voor Pasen Live

LELYSTAD • Zo 13 maart 2022 | 15:54 • Zondag 13 maart 2022 | 15:54

De Markerstrekdam in Lelystad was zaterdagavond het decor voor de opnames van Pasen Live. Deze film wordt gemaakt door de kerken van de gemeente Dronten op verschillende plekken in Flevoland.

De film vertelt het paasverhaal in een modern jasje. "Eigenlijk het oude verhaal een soort van nieuw leven inblazen", vertelt Chiel Naber die de rol van Jezus speelt. "Niet dat het verhaal verandert, maar wel dat we er een ander perspectief op proberen te hebben. Eigenlijk ervoor zorgen dat zoveel mogelijk mensen zich kunnen herkennen in het verhaal."

Het personage Tim moet hiervoor zorgen. "Dat is iemand die met zichzelf in de knoop zit", legt Christiaan Jelsma die de rol speelt uit. "We denken dat het wel goed aansluit bij de huidige tijd. We hebben lastige jaren achter de rug met corona, en nu met Oekraïne."

Arrestatie
Onder het viaduct bij de Markerstrekdam werd zaterdagavond de arrestatie-scene opgenomen. "Hier komt alles samen", zegt Naber. "Nu komen we bij de scene terecht dat Judas die de opdracht heeft gekregen om Jezus te verraden, dat ook daadwerkelijk gaat doen. Dat is spannend."

De film wordt naast Lelystad ook in andere gemeenten opgenomen. "We staan ook in Dronten op hele mooie plekken", zegt Naber. "Gewoon plekken die de Drontenaren of de Flevolanders herkennen."

Ook Pasen Live 2021 werd opgenomen in Flevoland. Pasen Live 2022 wordt op eerste Paasdag uitgezonden op Omroep Flevoland.

WhatsApp ons!
Heb jij een tip of verbetering? Stuur de redactie van Omroep Flevoland een bericht op 0320 28 5050 of stuur een mail: rtv@omroepflevoland.nl!

Maak Omroep Flevoland jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je voortaan zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt. Zo mis je nooit meer het laatste nieuws van ons. Voeg Omroep Flevoland toe aan Google!

Deel artikel