800 iepen in Oosterwold worden gekapt omdat ze kunnen afbreken of omvallen

ALMERE • Wo 10 juli 2024 | 16:37 • Woensdag 10 juli 2024 | 16:37

De honderden iepen langs de Paradijsvogelweg en de Goudplevierweg in Almere worden definitief gekapt. Ze zijn in zo'n slechte staat dat ze kunnen afbreken en omvallen.

De afgelopen jaren braken al enkele iepen af in Oosterwold. Daarop werd vorig jaar een informatiebijeenkomst voor omwonenden georganiseerd.

Uit onafhankelijk onderzoek blijkt nu dat alle bomen structurele problemen hebben op de plek tussen het wortelgestel en de stam.

In fases gekapt
Het advies aan de gemeente is om alle 800 iepen te kappen, maar omdat dat een grote impact heeft op bijvoorbeeld de vleermuizen in het gebied is besloten niet gelijk alle bomen te verwijderen.

Ongeveer 480 bomen die er het ergst aan toe zijn moeten komende winter al plaatsmaken, zo'n 320 andere bomen volgen 5 tot 10 jaar later.

Andere bomen
De gemeente heeft de afgelopen maanden sessies met bewoners georganiseerd over de vraag wat er met de opengevallen stukken grond zou moeten gebeuren. Die sessies zijn door zo'n 25 bewoners bezocht.

Het plan is nu om de iepen te vervangen door verschillende boom- en struiksoorten. Bovendien komen er waterpartijen, zodat er een gevarieerd bomenlandschap ontstaat.

WhatsApp ons!
Heb jij een tip of verbetering? Stuur de redactie van Omroep Flevoland een bericht op 0320 28 5050 of stuur een mail: rtv@omroepflevoland.nl!

Maak Omroep Flevoland jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je voortaan zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt. Zo mis je nooit meer het laatste nieuws van ons. Voeg Omroep Flevoland toe aan Google!

Deel artikel