Twee Almeerse meiden winnen Nederlands kampioenschap saunameesters

ALMERE • Vr 30 mei 2025 | 15:31 • Vrijdag 30 mei 2025 | 15:31

Twee medewerkers van Thermen La Mer in Almere Haven hebben het Nederlands Kampioenschap saunameesters gewonnen. Lara Jasmijn Jansen en Aimée van der Horst deden een opgiet performance met als thema 'Día de los Muertos'.

"Dat is het feest van de doden", vertelt Lara Jasmijn Jansen. "Je eert daarmee diegene die niet meer bij je is en daar maken wij met deze dans een groot feest van."

De act begint met het toespreken van de bezoekers van de sauna. Er wordt verteld wat voor geuren er worden gebruikt en dat er met ijsballen wordt gewerkt. Daarna wordt de muziek gestart en begint de dans. Tijdens het dansen worden er met twee grote witte handdoeken gewapperd om zo de hete lucht te verspreiden. Op het hoogtepunt wordt er water op de kolen gesprenkeld en worden er verschillende ijsballen met geurolie zoals groene munt, goudsbloem, vanille en kamille op de kolen stukgeslagen.

"Mensen komen soms emotioneel de cabine uit, maar zien het wel als iets heel moois omdat wij echt de nadruk leggen op de vrolijke kant", vertelt Aimée van der Horst. "Dus echt het vieren van de overledenen en daarom denk ik wel dat mensen er positief uitkomen, ook al zijn ze geëmotioneerd."

De komende tijd zullen Lara Jasmijn en Aimée nog verschillende keren hun act opvoeren in Thermen La Mer. Ook zullen ze een aantal gastoptredens doen bij andere sauna's.

WhatsApp ons!
Heb jij een tip of verbetering? Stuur de redactie van Omroep Flevoland een bericht op 0320 28 5050 of stuur een mail: rtv@omroepflevoland.nl!

Maak Omroep Flevoland jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je voortaan zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt. Zo mis je nooit meer het laatste nieuws van ons. Voeg Omroep Flevoland toe aan Google!

Deel artikel