Opnieuw gesteggel bij de rechter over airco op huurhuis in Parkwijklaan

ALMERE • Vr 13 juni 2025 | 18:19 • Vrijdag 13 juni 2025 | 18:19

"Treurig dat wij hier zitten." Met die woorden begon de advocaat van een Almeerse huurster van woonstichting de Alliantie zijn verhaal vrijdag bij de rechter in Lelystad. Hier hoopte hij alsnog toestemming te krijgen voor het terugplaatsen van airco's op de huurwoning van zijn cliënt. Op een eerdere zitting had de vrouw aan het kortste einde getrokken.

Vorig jaar gebood de rechter de huurster de airco op het dak van haar woning aan de Parkwijklaan te verwijderen. De Alliantie had geen toestemming gegeven voor de installatie, onder meer omdat het niet door een gecertificeerd bedrijf was gedaan.

Na het verwijderen diende de vrouw opnieuw een verzoek in, nu met de extra vermelding dat de airco door een gespecialiseerd en gecertificeerd bedrijf zou worden geplaatst. Maar ook dat verzoek wees de woonstichting af, nu met als argument dat zij in principe geen airco's op huurwoningen wil in verband met schade aan de daken.

"Vreemd", vond de advocaat. In 2021 was het beleid van de Alliantie nog dat een airco mocht, mits gecertificeerd en goedgekeurd. Daarbij verwees hij naar een nabijgelegen huurpand van de Alliantie waarop wel een airco gebouwd is. Dat de Alliantie nu vier jaar later opeens de deur voor mevrouw dicht gooit, vindt hij niet eerlijk.

Zelf denkt de Almeerse, die zelf niet op de zitting aanwezig was, dat er een complot tegen haar wordt gesmeed. De raadsman zei dit helaas te kunnen beamen. Een voormalig medewerker van de Alliantie had hem gebeld met het verhaal dat het bedrijf er alles aan deed de huurster tegen te werken. "Bij haar naam staat een rode vlag, werd mij telefonisch meegedeeld", zei hij.
Maar de advocaat van de Alliantie deed dat af als onzin. Hij is niet bekend met het verhaal van de oud-medewerker. Er is volgens hem ook absoluut geen sprake van een complot. Het beleid van de woonstichting Alliantie rond airco's is duidelijk: niet, tenzij in uitzonderlijke gevallen.

Ongewenst
Van de zeventien aanvragen dit jaar wees de Alliantie er zestien af. "In een geval hebben wij het om medische redenen goedgekeurd", aldus de advocaat, die nogmaals benadrukte dat airco's op daken vanwege het onderhoud aan de woningen ongewenst zijn. Het verhaal dat er een airco op het buurpand van de huurster staat, is hem onbekend.

Waarom zij vier jaar geleden wel toestemming had gekregen en nu opeens niet meer, was de advocaat ook niet duidelijk. "Ik kan hooguit zeggen dat we nu vier jaar verder zijn en dat de Alliantie een stuk wijzer is geworden."

Over twee weken doet de rechter uitspraak in dit kortgeding. Daarnaast loopt er namens de Almeerse in hoger beroep ook nog een procedure tegen de Alliantie voor het niet toestaan van het ophangen van camera's aan haar woning. Vorig jaar stelde de rechter de woonstichting daar nog over in het gelijk.

WhatsApp ons!
Heb jij een tip of verbetering? Stuur de redactie van Omroep Flevoland een bericht op 0320 28 5050 of stuur een mail: rtv@omroepflevoland.nl!

Deel artikel