Zwemmen in Flevoland? Kijk dan uit voor blauwalg bij deze stranden

FLEVOLAND • Vr 25 juli 2025 | 19:30 • Vrijdag 25 juli 2025 | 19:30

Zwemmers doen er verstandig aan om de komende tijd goed op te letten op drie stranden in de provincie. Bij metingen bij het Houtribhoekstrand in Lelystad en Strand in Zicht bij de Noorderplassen in Almere is blauwalg in het zwemwater aangetroffen. Ook bij het Laakse Strand in Zeewolde wordt er gewaarschuwd. Zwemmen is op eigen risico want de bacterie in het water kan leiden tot gezondheidsklachten.

Blauwalg is te herkennen aan een groene of blauwe waas of laag op het water. Het kan lijken op een verfachtige substantie. Een hoge watertemperatuur zorgt ervoor dat de bacterie zich snel ontwikkelt. Toch kan die temperatuur ook op minder warme dagen hoog genoeg zijn voor de groei van blauwalg, zegt de Omgevingsdienst.

Zwemmen in water met blauwalg kan zorgen voor gezondheidsklachten zoals hoofdpijn, maag- en darmklachten en huidirritatie. Daarom is het advies om goed uit te kijken.

Zwemmen kan in Flevoland op 31 officiële zwemlocaties. Die staan uitgebreid beschreven op de website Zwemwater.nl. Het waterschap en Rijkswaterstaat houden de waterkwaliteit op deze plekken tussen 1 mei en 1 oktober in de gaten. Dat gebeurt om de twee weken. De Omgevingsdienst geeft de waarschuwingen voor blauwalg af.

Lees ook: Is het open zwemwater wel veilig? Het water wordt weer gecontroleerd

WhatsApp ons!
Heb jij een tip of verbetering? Stuur de redactie van Omroep Flevoland een bericht op 0320 28 5050 of stuur een mail: rtv@omroepflevoland.nl!

Deel artikel