Kantoorgebouw krijgt minaretten: verbouwing tot moskee mag doorgaan

ALMERE • Do 14 augustus 2025 | 9:45 • Donderdag 14 augustus 2025 | 9:45

Een moskee in een voormalig kantoorpand aan de Binderij in de Almeerse Literatuurwijk mag er komen. De rechtbank heeft de bezwaren om dit te voorkomen, van tafel geveegd. Volgens de rechter heeft de gemeente Almere de omgevingsvergunning terecht verleend.

Meerdere mensen die wonen en werken in de buurt vinden dat er ten onrechte een vergunning was verleend voor vier minaretten op het gebouw. Ze dachten dat de vergunning voor slechts twee minaretten was verleend, maar volgens de rechtbank blijkt uit de bouwtekeningen dat de aanvraag voor vier minaretten is gedaan en goedgekeurd.

Eén van de eisers vreest dat de minaretten de opbrengst van een nog te plaatsen 'windwokkel' (een kleine windturbine) zouden verminderen. De rechtbank acht dit niet aannemelijk. Gezien de afstand en het feit dat de wind slechts in negen procent van de tijd uit die voor de eiser nadelige richting komt, zijn de gevolgen voor het rendement volgens de rechter te verwaarlozen.

Parkeerplekken
Ook vrezen de bezwaarmakende partijen parkeeroverlast. Zij stelden dat het aantal van twaalf parkeerplaatsen bij een maximale bezetting van zestig bezoekers in de praktijk veel te weinig is. De rechter gaat ook hier niet in mee. De vergunning is gebaseerd op de geldende parkeernorm van 0,2 parkeerplaats per gebedsplek, waarmee aan de norm wordt voldaan.

Eventuele parkeeroverlast in de toekomst kan volgens de rechtbank worden voorkomen door de gemeente Almere te vragen om te handhaven.

WhatsApp ons!
Heb jij een tip of verbetering? Stuur de redactie van Omroep Flevoland een bericht op 0320 28 5050 of stuur een mail: rtv@omroepflevoland.nl!

Deel artikel