Almeerder (36) moet twee jaar cel in voor aansturen aanslag op shishalounge in Duitsland

ALMERE • Wo 4 november 2026 | 20:55 • Woensdag 4 november 2026 | 20:55

Een 36-jarige Almeerder is veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf voor betrokkenheid bij een aanslag op een shishalounge in Duitsland. De man stuurde samen met een medeverdachte de uitvoerders aan.

De Almeerder ontkent te hebben geweten dat het om een aanslag ging, maar de rechtbank vindt die verklaring volstrekt ongeloofwaardig.

De explosie vond plaats op 18 december vorig jaar. Kort daarna werden twee verdachten in Duitsland aangehouden. Op een van hun telefoons ontdekte de politie gesprekken via Snapchat en Signal, waaruit bleek hoe de aanslag was voorbereid en aangestuurd.

De Almeerder bleek al twee dagen via Snapchat contact te hebben met de uitvoerders. Hij vertelde ze dat eerst een pakketje en een man moesten worden opgehaald. Daarna moest het gezelschap naar Duitsland rijden.

Telefoongegevens
De man uit Almere zei tijdens de rechtszaak dat hij dacht dat het pakketje drugs bevatte. Van explosieven zou hij niets hebben geweten. Maar uit berichten bleek dat hij de uitvoerder doorverwees naar een medeverdachte op Signal, die verdere instructies gaf.

Ook informeerde de Almeerder naar de voortgang van de opdracht. Hij ontving een betaalverzoek van honderd euro voor brandstof en kreeg beelden toegestuurd waarop de shishalounge herkenbaar was.

Verder nam hij deel aan een groepsgesprek op Signal, waarin de aanslag werd besproken. De deelnemers vroegen onder meer naar de aanwezigheid van politie ("Is blauw nog daar?") en naar mogelijkheden om het gebouw ongezien te bereiken. Op de telefoon van de verdachte werd bovendien een video van de explosie gevonden.

Geen verantwoordelijkheid
Volgens de rechtbank vormde de man een wezenlijke schakel bij de aanslag. Hij en zijn medeverdachte stuurden de uitvoerders aan en verrichtten betalingen. Daarom wordt hij veroordeeld voor medeplegen, hoewel hij de explosieven niet zelf plaatste.

De rechtbank rekent hem aan dat hij geen verantwoordelijkheid nam. Twee weken eerder was bij dezelfde shishalounge al een aanslag geprobeerd.

Een 37-jarige Amsterdammer, die eveneens voor uitlokking werd vervolgd, kreeg vier jaar gevangenisstraf. Zijn straf valt hoger uit, omdat hij ook nog een 14-jarige aanslagpleger ronselde en daarnaast nog cocaïne in bezit had.

WhatsApp ons!
Heb jij een tip of verbetering? Stuur de redactie van Omroep Flevoland een bericht op 0320 28 5050 of stuur een mail: rtv@omroepflevoland.nl!

Maak Omroep Flevoland jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je voortaan zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt. Zo mis je nooit meer het laatste nieuws van ons. Voeg Omroep Flevoland toe aan Google!

Deel artikel