Tbs van man die Fred Ansink om het leven bracht met jaar verlengd

ZEEWOLDE • Ma 25 augustus 2025 | 15:44 • Maandag 25 augustus 2025 | 15:44

De tbs met dwangverpleging van de man die in 2016 Fred Ansink uit Zeewolde om het leven bracht, wordt met een jaar verlengd. Dat heeft de rechtbank maandag beslist. De 35-jarige M.W. vroeg twee weken terug om nu al te worden verlost van de maatregel, omdat hij een kind op komst heeft. Maar dat vinden de rechters te vroeg.

W. vond zelf dat hij er wel klaar voor was. Hij werd in april overgeplaatst naar een leefgroep, waar hij wat meer op zichzelf is aangewezen in plaats van op de groep. De man vult zijn dagen met sporten en vrijwilligerswerk bij een kringloop.

Lees ook: Man die Fred Ansink doodde is tegen verlenging tbs, hij wil bij geboorte kind zijn

In november 2023 waren er wat strubbelingen in het traject. W. hield zich niet aan de regels en gebruikte weer drugs. Maar sinds anderhalf jaar is het rustig en levert hij schone urinecontroles af.

Mooie stappen, zien ook de rechters. Maar de komende tijd moet hij zich wat hen betreft eerst focussen op "monitoring en begeleiding voor de volgende stappen in het resocialisatietraject".

Stress van kindje
De officier van justitie had de verlenging geëist, ook op advies van de behandelaars van W. "Hoe knap het ook is dat hij zich zo positief heeft ontwikkeld, vrijlating onder voorwaarden is nu nog te vroeg en kan de kans op gewelddadig gedrag in de toekomst vergroten. En een kindje op komst is heel mooi, maar kan ook veel stress met zich meebrengen. Daar kunnen we hem nu nog mooi in begeleiden", zei een behandelaar ter zitting.

W. werd in 2017 veroordeeld tot de tbs. Volgens de rechters was hij volledig ontoerekeningsvatbaar toen hij Ansink met een touw om zijn nek en voeten wurgde. De Zeewoldenaar had W. in huis genomen, omdat hij een drugsprobleem had. Maar dat liep helemaal mis in oktober 2016, toen de logee steeds verwarder werd. Ansink werd 48 jaar oud.

WhatsApp ons!
Heb jij een tip of verbetering? Stuur de redactie van Omroep Flevoland een bericht op 0320 28 5050 of stuur een mail: rtv@omroepflevoland.nl!

Maak Omroep Flevoland jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je voortaan zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt. Zo mis je nooit meer het laatste nieuws van ons. Voeg Omroep Flevoland toe aan Google!

Deel artikel