Jeugd beslist mee in Noordoostpolder: jongerenraad geïnstalleerd

NOORDOOSTPOLDER • Ma 10 november 2025 | 21:31 • Maandag 10 november 2025 | 21:31

Een frisse wind waait door de politiek van Noordoostpolder: vanaf nu gaat een groep jongeren van tussen de 15 en 23 jaar zich bemoeien met gemeentelijke beslissingen. Maandagavond presenteerde de jongerenraad, een handjevol tieners en twintigers, zich officieel aan de gemeenteraad.

Met name als het gaat om onderwerpen als het uitgaansleven, betaalbaar wonen en goed openbaar vervoer zal deze jongerenraad zich roeren en de stem van de jeugd in de gemeentelijke politiek laten klinken.

“Het is de bedoeling dat deze jongerenraad periodiek bij elkaar komt”, vertelt Eduard Prins van de gemeente NOP. “De exacte frequentie is daarbij afhankelijk van hoe dingen lopen. Via whatsapp groepen zullen de leden nauw in contact blijven met de jeugd in de Noordoostpolder om zo snel te kunnen achterhalen hoe er over bepaalde onderwerpen gedacht wordt. De bevindingen worden dan teruggekoppeld aan de gemeente.”

Uitgaan in NOP
Hoewel de jongerenraad nog maar net is geïnstalleerd, werd al wel snel duidelijk dat één onderwerp hoog in het vaandel staat: het uitgaansleven in de Noordoostpolder. Want die staat momenteel te boek als ‘behoorlijk saai’.

“Nu is het nog zo dat veel jongeren wegtrekken en niet meer terugkomen”, aldus Prins. “Om dat tegen te gaan mag het centrum van Emmeloord echt wel wat bruisender en kunnen er wel een paar uitgaansgelegenheden bij.”

Er kan nog meer bij
Volgens Prins is de groep jongeren die de raad momenteel bemant al lekker divers. Zo zijn de verschillende leeftijden tussen de 15 en 23 jaar goed vertegenwoordigd en zijn de leden zowel in Emmeloord als in de dorpen woonachtig. Niettemin kan de raad nog wel wat aanwas gebruiken. “We hebben nu zo’n acht leden”, aldus Prins. “Maar we streven uiteindelijk naar een groep van vijftien jongeren.”

WhatsApp ons!
Heb jij een tip of verbetering? Stuur de redactie van Omroep Flevoland een bericht op 0320 28 5050 of stuur een mail: rtv@omroepflevoland.nl!

Maak Omroep Flevoland jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je voortaan zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt. Zo mis je nooit meer het laatste nieuws van ons. Voeg Omroep Flevoland toe aan Google!

Deel artikel