Urker vissers mogen opnieuw meer tong vangen

URK • Za 13 december 2025 | 13:59 • Zaterdag 13 december 2025 | 13:59

Urker vissers mogen in 2026 weer meer tong vangen dan in 2025. Dat hebben de EU-ministers voor visserij besloten na een tweedaagse onderhandeling over de visquota.

In het akkoord staat dat het quotum voor tong volgend jaar met 25 procent omhoog gaat. VisNed, de organisatie die de Nederlandse kottervissers vertegenwoordigt, is heel blij. "Hierdoor wordt de dramatische korting in 2024, samen met de substantiële verhogingen dit jaar en volgend jaar, voor een belangrijk deel tenietgedaan", zegt directeur Geert Meun tegen het ANP.

In 2024 werd het quotum met 60 procent verminderd. In 2025 was er voor het eerst weer een versoepeling, nadat de vissector drie jaar moest inleveren.

Korting op Noordzeekabeljauw
Het quotum voor Noorse kreeft is ook met 40 procent verhoogd. "Steeds meer Nederlandse vissers leggen zich een deel van het jaar toe op deze visserij", legt Meun uit. Het quotum voor Noordzeekabeljauw gaat met 44 procent omlaag. Dat noemt de directeur een domper.

WhatsApp ons!
Heb jij een tip of verbetering? Stuur de redactie van Omroep Flevoland een bericht op 0320 28 5050 of stuur een mail: rtv@omroepflevoland.nl!

Deel artikel