Woningstichting krijgt woning niet terug na huuropzegging, illegale bewoner weigert te vertrekken

ALMERE • Do 7 augustus 2025 | 14:53 • Donderdag 7 augustus 2025 | 14:53

Moet een inwoner van Almere zijn woning uit? Die vraag is voor de rechter donderdagmorgen eigenlijk helemaal niet van toepassing: de man tegenover haar is allang vertrokken uit zijn huurwoning. Daar zit trouwens wel iemand anders in, en die weigert zijn biezen te pakken.

In de rechtszaal kruisen woningstichting Ymere en een van haar huurders de degens. Alhoewel, is hij nog wel huurder? De huur is immers in mei al opgezegd. "Daar is mij niets van bekend", reageert de voormalig huurder.

Feit is dat hij niet meer in de woning in de Danswijk woont, maar daar wel iemand anders huist. Volgens de woningstichting was die persoon nog gevaarlijk ook. "Die man is nogal agressief. Hij heeft ook een mes getrokken toen hem gevraagd werd de woning te verlaten", zegt een woordvoerder van de woningstichting.

Politie durft woning niet in
"Hij blijft er gewoon in", constateert ook de huurder. "Ik ben er een tijdje niet geweest, omdat hij vuurwapengevaarlijk is. En ook de politie durft de woning niet meer te betreden. Hij is wel een keer gearresteerd, maar toen hebben ze hem de volgende dag alweer vrijgelaten."

En toen trok de man weer in de woning waar hij inmiddels al een tijdje verblijft. Zowel de huurder als Ymere kwamen overeen dat het dan maar op een rechtszaak aan moest komen.

Gevaarlijk
Want voor het opzeggen van de huur is een inspectie nodig, maar dat kon ook al niet, legt de bewindvoerder van de man uit. "Het was te gevaarlijk om een eindinspectie te doen." Al was de huur opzeggen niet helemaal de bedoeling van de huurder, zegt hij.

"Als ik een ontruiming beveel, dan moet u er ook uit. Vindt u dat oké?", vraagt de rechter hem. "Natuurlijk niet", klinkt het, als door een wesp gestoken. De man zou zelf heel graag weer in de woning willen gaan wonen.

Dat ziet Ymere dan weer niet zitten. "Meneer heeft al zoveel kansen gehad. Dit is de tweede keer dat hij die man in zijn woning laat wonen. Wij willen hem zeker niet terug in deze woning."

Aan de rechter nu de taak om te beoordelen wat er moet gebeuren. Het is echt niet zo dat de man, die nu bij het Leger des Heils verblijft, op straat komt te staan, geeft Ymere nog een toegift. "We hebben bijvoorbeeld ook het Thuis in de wijk-project, er zijn echt wel andere mogelijkheden om te wonen."

De kortgedingrechter doet uitspraak op 21 augustus.

WhatsApp ons!
Heb jij een tip of verbetering? Stuur de redactie van Omroep Flevoland een bericht op 0320 28 5050 of stuur een mail: rtv@omroepflevoland.nl!

Deel artikel