32-jarige Urker wethouder op weg naar burgemeesterschap in Katwijk

URK • Vr 26 september 2025 | 8:18 • Vrijdag 26 september 2025 | 8:18

Urker wethouder Nathanaël Middelkoop is voorgedragen als nieuwe burgemeester van Katwijk. Dat meldt Omroep West. Middelkoop volgt Cornelis Visser op, die begin dit jaar aankondigde te stoppen met zijn functie.

Middelkoop is sinds 2020 wethouder op Urk en staat momenteel op de vierde plek van de kandidatenlijst van SGP voor de Tweede Kamerverkiezingen van volgende maand.

De SGP laat weten dat Middelkoop zal afzien van de Kamerzetel als hij verkozen zou worden. Volgens de gemeente Katwijk heeft Middelkoop 'verklaard vol overtuiging voor Katwijk te kiezen'.

Lijst is definitief
De Kiesraad meldt dat Middelkoop zich in elk geval niet meer kan terugtrekken van de kandidatenlijst. Die is vorige week vastgesteld.

Als de minister van Binnenlandse Zaken ermee instemt zal de 32-jarige Middelkoop eind november in Katwijk worden beëdigd. Dan zou hij de jongste burgemeester van Nederland worden.

Ambassadeur
Volgens de voorzitter van de vertrouwenscommissie past Middelkoop goed in het profiel dat de gemeenteraad van Katwijk voor de nieuwe burgemeester heeft opgesteld.

'Hij maakt makkelijk contact en communiceert prettig en overtuigend. Hij is ook de gezochte ambassadeur met gezag in de regio en een bestuurder die een sterke lobby voor Katwijk kan voeren', aldus de voorzitter van de vertrouwenscommissie.

Burgemeester Bart Jaspers Faijer reageert dat Urk trots is dat Middelkoop deze stap mag zetten. "Hij heeft hier laten zien wat verbindend leiderschap betekent. Katwijk krijgt in hem een warme, betrokken en kundige burgemeester."

WhatsApp ons!
Heb jij een tip of verbetering? Stuur de redactie van Omroep Flevoland een bericht op 0320 28 5050 of stuur een mail: rtv@omroepflevoland.nl!

Maak Omroep Flevoland jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je voortaan zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt. Zo mis je nooit meer het laatste nieuws van ons. Voeg Omroep Flevoland toe aan Google!

Deel artikel