Woningcorporatie wil huis innemen van man die opa en kleinzoon doodreed

LELYSTAD • Ma 1 december 2025 | 15:26 • Maandag 1 december 2025 | 15:26

De 32-jarige man uit Lelystad die twee jaar cel kreeg voor het doodrijden van een opa en zijn kleinzoon moet wat woningstichting Centrada betreft zijn woning uit. De man woont er ook niet meer. Wel wil de stichting praten met zijn vriendin, die er nu met haar kind woont.

Volgens Centrada heeft de 32-jarige huurder een forse huurachterstand en heeft de woningcorporatie geprobeerd met hem in gesprek te komen. Hij verblijft al geruime tijd in het buitenland.

Kennelijk vertrok hij nog voordat de celstraf van twee jaar onherroepelijk werd naar de Verenigde Arabische Emiraten.

De vriendin van de huurder ontkent dat de man een forse huurachterstand heeft en zegt zelf altijd alle rekeningen te hebben betaald.

Veroordeeld voor dodelijk ongeluk
Die celstraf kreeg hij voor het tragische verkeersongeval op de Larserdreef in Lelystad op 29 november 2019. De automobilist reed met 140 kilometer per uur bijna twee keer de toegestane snelheid.

De man is inmiddels in Dubai aangehouden, meldde de advocaat van Centrada. Kennelijk is hij nog niet in Nederland, waar hij nog 700 dagen cel uit moet zitten.

Het feit dat hij al maanden niet in de woning verblijft en hij eenmaal terug in Nederland eerst nog zijn celstraf moet uitzitten, maakt dat Centrada ontruiming van de woning vordert. Hij is niet meer de hoofdhuurder, wat volgens het huurcontract wel moet.

Onenigheid over wie er nu woont
Een broer heeft Centrada eerder gevraagd om 'medehuurderschap', wat is afgewezen omdat hij niet aan de vereisten van inschrijving voldoet. Daarna meldde de vriendin van de huurder zich.

Zij zou al maanden met haar kind in de woning in Lelystad verblijven. Vervolgens meldde de 32-jarige man dat zijn broer er woont, waarmee hij al tijden zou samenwonen.

De huurder was maandag niet op het kort geding aanwezig, zijn vriendin wel. Zij heeft voldoende inschrijvingsduur om een woning te krijgen van Centrada.

Daarom snapt zij het verzoek tot ontruiming niet. Als de woning vrij zou komen en ze zou er op inschrijven, maakt ze immers een grote kans de woning toegewezen te krijgen.

Wachtlijsten en regels spelen grote rol
Centrada meldt echter dat dit niet volgens de regels is en dat ze er daarom niet kan blijven wonen. De woningcorporatie heeft er belang bij dat de woning vrij komt, gezien de lange wachtlijsten in Lelystad.

Naar verluidt zou het al snel acht jaar duren voordat iemand op de wachtlijst in aanmerking komt voor een huurwoning.

De rechter raadt de vrouw aan snel op zoek te gaan naar vervangende woonruimte. Wel is Centrada bereid met haar in gesprek te gaan. De uitspraak van de rechter is uiterlijk op 19 december.

WhatsApp ons!
Heb jij een tip of verbetering? Stuur de redactie van Omroep Flevoland een bericht op 0320 28 5050 of stuur een mail: rtv@omroepflevoland.nl!

Deel artikel