Zwembad Urk na bijna twee maanden renovatie weer open: 'Ik heb het heel erg gemist'

URK • Di 11 augustus 2026 | 5:55 • Dinsdag 11 augustus 2026 | 5:55

Voor inwoners van Urk was deze zomer extra lang en droog, want zwembad 't Bun moest zeven weken dicht vanwege een renovatie van de tegelvloer. Het zwembad ging maandag weer open, een week eerder dan gepland.

Kinderen springen gillend in het wedstrijdbad als de deuren van 't Bun weer open gaan. Ze hebben geen oog voor de witte tegelvloer waar de aannemer wekenlang op heeft gezwoegd.

Tegels kwamen omhoog
"In de ondervloer ontstond spanning waardoor de tegels omhoog kwamen. Dat had te maken met de manier waarop de tegels waren gelegd. Vocht trok in de voegen en samen met temperatuurverschillen, resulteerde dat in losliggende tegels", legt Meindert Wakker van zwembad 't Bun uit. "Dat wil je absoluut niet in een zwembad hebben."

Wakker vond het een ramp dat het zwembad de zomervakantie dicht moest om de tegelvloer te verbouwen, en met hem vele kinderen. "Het was heel irritant dat we niet konden zwemmen", zegt een jongetje dat vanaf de eerste minuut dat het zwembad open is, voor de deur van 't Bun staat. "Ik heb het zwemmen heel, héél erg gemist", zegt een meisje, druipend op de nieuwe tegelvloer naast het zwembad.

Een vader en zoontje kopen twee zwemkaartjes. De vader lost een belofte van twee jaar geleden in. "Mijn vader beloofde met Kerstmis dat we samen zouden gaan zwemmen", zegt het zoontje. "Maar hij moest steeds werken, voor geld." De vader kijkt schuldbewust. "Tja, als je met vakantie wil, moet je geld verdienen", verontschuldigt hij zich.

Sneller klaar
De kinderen konden een week eerder het water in, want de aannemer was sneller klaar met de klus dan verwacht. "Dat voelt super goed", zegt Wakker. "Hier doe je het uiteindelijk voor. Dat plezier van die kinderen in die laatste vakantieweek. Dat ze nog even extra lol kunnen hebben."

WhatsApp ons!
Heb jij een tip of verbetering? Stuur de redactie van Omroep Flevoland een bericht op 0320 28 5050 of stuur een mail: rtv@omroepflevoland.nl!

Maak Omroep Flevoland jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je voortaan zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt. Zo mis je nooit meer het laatste nieuws van ons. Voeg Omroep Flevoland toe aan Google!

Deel artikel