Proef mislukt tijdens scheikundeles Aeres vmbo Almere, school ontruimd

ALMERE • Wo 16 september 2026 | 11:49 • Woensdag 16 september 2026 | 11:49

De school Aeres vmbo in Almere Poort is woensdagochtend tijdelijk ontruimd geweest na een mislukte proef tijdens een scheikundeles. Dat meldt de brandweer. Het ging mis met een proef met een kleine hoeveelheid jodium. Zeventien leerlingen en docenten in de bewuste klas zijn nagekeken door ambulancepersoneel, maar er werden bij hen geen klachten geconstateerd.

Het incident vond rond 9.30 uur plaats. De bewuste klas werd uit voorzorg gescheiden van de rest van de school.

Een deel van de scholieren is opgevangen in een andere klas, een ander deel is naar huis gestuurd. Er zou volgens de brandweer te weinig ruimte zijn geweest om iedereen op te vangen.

Toen de brandweer aankwam, was de stof al verdampt. Het bewuste lokaal is geventileerd. De leerlingen van de school aan de Heliumweg mochten rond 11.00 uur weer naar binnen.

Volgens de woordvoerder bekijkt Aeres vmbo nog hoe dit kon misgaan. De brandweer prees het ontruimingsprotocol van de school. "Dat heeft goed gewerkt."

De brandweer gaf in eerste instantie aan dat leerlingen en personeel in de bewuste klas last hadden van keelpijn, hoesten en geïrriteerde ogen. Later bleek dat dit niet het geval was. Ook Aeres vmbo liet weten dat er onder de leerlingen geen lichamelijke klachten waren opgetreden.

WhatsApp ons!
Heb jij een tip of verbetering? Stuur de redactie van Omroep Flevoland een bericht op 0320 28 5050 of stuur een mail: rtv@omroepflevoland.nl!

Maak Omroep Flevoland jouw voorkeursbron in Google
Met een nieuwe functie van Google bepaal je voortaan zelf welke bronnen je als eerste ziet wanneer je zoekt. Zo mis je nooit meer het laatste nieuws van ons. Voeg Omroep Flevoland toe aan Google!

Deel artikel